NSX Anasayfa > Otomobil > Nsx

NSX GENEL BAKIŞ
HAYALLERİYLE ÇALIŞAN Mühendislerin eseri
HAYALLERİNDEN İLHAM ALIYOR

Bir süper spor otomobili sizce hangi özelliği süper yapar? Hızı, tasarımı veya performansı... Peki neden hepsi bir arada olmasın?

Biz, 1990 yılında birinci nesil NSX’i hayal ederken, bu soruyu sorduk kendimize. Ve tüm duyuları harekete geçiren, süper spor otomobillerde yeni bir çağın başlangıcı olarak kabul edilen NSX’i yarattık. Şimdi de hayallerimizin ötesine geçtik ve benzersiz bir deneyim yaşatacak süper otomobile hayat verdik.

İşte karşınızda. Hayallerinden ilham alan Honda mühendislerinin eseri: Yeni NSX

BENZERSİZ BİR DENEYİM

Devrim yaratan çok malzemeli hafif şasisi ve gövdesi, sadece sınıfının en iyi gövde rijitliğini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda motorun, süspansiyonun ve direksiyonun verdiği hisle size benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

NSX’in yenilikçi spor hibrit motoru, üç adet elektrikli motorla desteklenen 3,5 litrelik çift turbo beslemeli V6 motordan oluşuyor. Baştan aşağı yenilenen NSX, 581 PS güç ve isteklerinize anında cevap veren bir tork sunuyor. Dokuz kademeli çift kavramalı otomatik şanzıman (DCT), gaza bastığınız anda karşılık vererek her hızda en verimli ve akıcı sürüş deneyimini yaşatıyor.